k ochraně klimatu může přispět každý z nás

Je tu soutěž pro školy „Do akce za naše klima“

Dalším ze stěžejních výstupů projektu „Klima se mění: od informací k akci“ je soutěž pro studenty středních škol a žáky 2. stupně ZŠ pod názvem „Do akce za naše klima“. První kolo soutěže právě odstartovalo a bude pokračovat až do března, kdy dojde ke slavnostnímu vyhlášení výsledků včetně ocenění nejlepších týmů.

Všechny potřebné informace k soutěži jsou na stránkách: soutez.klimasemeni.cz

„Soutěž je určena dvou- až čtyřčlenným týmům. Jejich úkolem je zamyslet se nad snížením uhlíkové stopy svých jednotlivých členů, navrhnout vhodné klimatické opatření na úrovni školy nebo města a následně natočit o splnění obou úkolů krátké dokumentační video. Věříme, že prostřednictvím této soutěže se nám u školáků podaří zájem o to, co můžou pro ochranu klimatu udělat jako jednotlivci a také že se přesvědčí o tom, že konkrétní klimatická opatření už v Česku existují,“ vysvětlil vedoucí projektu Josef Novák z CI2, o.p.s.

Soutěžním týmům bude k dispozici speciálně vytvořený modul v rámci aplikace MOJE CO2 a také internetové stránky: soutez.klimasemeni.cz. Týmy se jejich prostřednictvím mohou přihlašovat až do 20. 1. 2020 a do konce února pak pracovat na provedení soutěžních úkolů. Každý z týmů, jemuž se podaří je splnit, obdrží zajímavé věcné ceny od partnerů soutěže.

Tři týmy s nejpřínosnějšími klimatickými řešeními (podle rozhodnutí soutěžní poroty) se pak mohou těšit na „zážitkový den“. Jeho součástí bude seznámení se s inspirativními klimatickými opatřeními v podobě zajímavé exkurze, ukázka jízdy elektromobilem a účast na slavnostním vyhodnocení soutěže s moderátorem Michalem Žákem, meteorologem ČT.