k ochraně klimatu může přispět každý z nás

Projekt zavítal na Hanou, Krajský úřad i do Podkrkonoší

Ještě před tím, než byly kvůli druhé vlně COVID-19 omezeny akce pro veřejnost a uzavřeny školy, se na sklonku léta a na začátku podzimu podařilo zrealizovat projektové aktivity na třech různých místech Česka.

Nejprve se koncem srpna zúčastnil manažer projektu Daniel Tichý olomoucké konference „Učíme o globálních souvislostech“, aby zde přítomné pedagogy ze základních a středních škol se zájmem o environmentální vzdělávání seznámil s příklady dobré praxe v oblasti klimatických opatření.

Při této příležitosti vznikl i tematicky laděný výukový materiál do škol. Pracovní list navazuje na osvětový film „Česko chrání klima“ a motivuje studenty k diskuzi o konkrétních možnostech adaptačních a mitigačních opatření, která by se dala provést v jejich okolí. Pracovní list je ke stažení ZDE.

Po hanácké zastávce se projekt přesunul do severní/severovýchodní části Čech. Výstava „Klima se mění. Změň se i ty“ se nejprve na dva týdny objevila v prostorách Krajského úřadu Ústeckého kraje a následně si to namířila do Hostinného, kde byla instalována v tamním barokním Františkánském klášteře. Zbývá ještě dodat, že na Krajském úřadě v Ústí nad Labem se kromě výstavy uskutečnila i beseda pro studenty ústeckých středních škol, na které vystoupili se svými prezentacemi Daniel Tichý a Michal Žák. Jejich příspěvky doplnila zajímavá a živá debata s přítomnými mladými lidmi.