k ochraně klimatu může přispět každý z nás

Děkujeme za registraci a účast v soutěži

Registrace vašeho týmu do soutěže prostřednictvím on-line formuláře na webu klimasemeni.cz proběhla úspěšně.

Jak dále postupovat:

  1. Zaregistrujte rovněž svůj tým v aplikaci MOJE CO2. Zde zjistíte, co to je uhlíková stopa, a rovněž si zde – každý člen týmu zvlášť – spočítejte vlastní uhlíkovou stopu u vybraných aktivit (doprava, bydlení, životní styl).
  2. Na základě zjištěných výsledků popřemýšlejte o možnostech snížení své uhlíkové stopy u těchto vybraných aktivit. Jak lze takového snížení docílit?. Následně si dohodněte závazek snížení uhlíkové stopy a za celý tým ho potvrďte prostřednictvím aplikace MOJE CO2.
  3. Navrhněte vhodné klimatické (mitigační/adaptační) opatření na úrovni školy nebo města (tipy na příklady takových opatření naleznete ZDE). Mělo by se jednat o originální opatření (kreativitě se meze nekladou), a nápad by měl být použitelný v běžném životě. Nemusíte tedy určitě dělat přesně to, co již vytvořeno bylo, ale zkuste přijít i na vlastní nápad.
  4. Tímto splníte dva úkoly ze tří.
  5. Nakonec – to je úkol číslo tři – natočte o splnění obou úkolů krátké dokumentační video (délka videa: od 1 do 3 minut). Video by mělo obsahovat ukázku snížení vlastní uhlíkové stopy i ukázku navrhnutého klimatického opatření – proč jste se rozhodli právě pro toto opatření a jak by mohlo fungovat v praxi.
  6. Dokumentační video odevzdejte na mail: info@ci2.co.cz (nejlépe zasláním odkazu na video ke stažení přes Úschovnu či obdobná datová úložiště).

Pro více informací sledujte oficiální stránky soutěže a také náš profil na Facebooku a na Instagramu.
Inspiraci pro vlastní klimatická řešení najdete i ve videích na našem Youtube kanálu.