k ochraně klimatu může přispět každý z nás

Dialog s nastupující generací pokračoval besedami v Olomouckém a Zlínském kraji

Co může pro ochranu klimatu udělat každý z nás, i o tomto tématu byla řeč v listopadových besedách se studenty Střední uměleckoprůmyslové školy v Uherském Hradišti a s žáky Základní školy Drahotuše.

Dialog s nastupující generací je jedním z pilířů osvětového projektu „Klima se mění: od informací k akci“, který realizuje CI2, o.p.s. 

„V rámci projektu jsme letos připravili deset besed na středních a základních školách v různých koutech Česka a další chystáme na rok 2020, ačkoliv ještě do konce roku, těsně před Vánoci, stihneme uspořádat debatu se školáky ve Žďáru nad Sázavou,“ uvedl Daniel Tichý, koordinátor projektu.

„Při besedách klademe velký důraz na ukázku příkladů dobré praxe v oblasti klimatických opatření, aby mladí lidé měli možnost se s nimi seznámit, zhodnotit je a třeba se jimi nechat inspirovat. V nasbírání těchto příkladů nám pomohlo i nedávno dokončené natáčení dokumentu Česko chrání klima.  Ten je momentálně ve střižně, jeho post-produkce je v plném proudu a veřejnosti bychom ho rádi představili na konci ledna 2020,“ dodal Tichý.

V minulém týdnu proběhlo jedno z posledních natáčení v rámci přípravy videodokumentu "Česko chrání klima". Štáb našich…

Zveřejnil(a) CI2, o p s dne Pondělí 11. listopadu 2019